#pomahejskamvpraze – dobročinný projekt na podporu pražských gastro podniků

ODKAZ NA SBÍRKU.

Možná si vzpomínáte, že jsme v březnu během první covidové vlny pořádaly čtyřtýdenní soutěž o dvanáct voucherů do dvanácti různých pražských podniků. Cílem bylo podniky podpořit nákupem poukazů překonat těžké chvíle.

Bohužel se situace nezlepšila – naopak se rapidně zhoršila. Řadě našich oblíbených kaváren, bister a restaurací hrozí, že budou muset úplně zavřít, a to samozřejmě nechceme dopustit. Je i na nás, abychom je podpořili a pomohli jim nelehkou situaci překonat. Výdejní okénka, rozvozy nebo eshopy – co víc můžeme pro naše milované gastro podniky udělat?

Rozhodly jsme se uspořádat dobročinnou sbírku ve spolupráci s organizací Donio.

Do sbírky jsme zahrnuly pět podniků, které potřebují pomoc – Lights Coffee, My raw café, Bystro café, Národní 38 a Dvorek Karlín. V případě, že bude sbírka úspěšná a pomoc bude stále potřeba, máme v plánu ji opakovat a pomoci tak co nejvíce podnikům. Po ukončení sbírky všechny vybrané peníze rozdělíme rovným dílem mezi zúčastněné podniky. My samy si z peněz nic nenecháváme – peníze přes nás pouze protečou. Veškeré transakce můžete sledovat na našem transparentním účtu (odkaz najdete v popisku projektu).

Nejen dobrý pocit, ale taky nápoj zdarma!

Kavárna Národní 38 nám pro vás poskytla odměnu za vaší štědrost: každý, kdo přispěje, získá poukaz na jakýkoliv nápoj zdarma – ať už kávu, limonádu nebo třeba chai. Výše příspěvku je zcela na vás, poukaz získáte už při příspěvku padesáti korun. A to se vyplatí, no ne? Jen nám k platbě nezapomeňte uvést váš email, ať víme, kam poukaz po ukončení sbírky zaslat.


Národní 38

Nenápadný podnik schovaný ve vnitrobloku na Národní. Krásný interiér a moc příjemná zahrádka. Nabízí nejrůznější asijské speciality – ať už vietnamské bun bo nam bo, polévku pho nebo korejský bibimbap. Nechybí ani vyhlášené snídaně, brunche, výběrová káva (vyzkoušet tu můžete i vietnamskou kávu Ca Phe!), chai nebo domácí limonády. Sledujte jejich instagram!

Lights Coffee

Kavárnu Lights od nás už určitě dobře znáte. Kavárnu si založila Vierka s Davidem s naprosto originálním konceptem – z každé účtenky přispívají 10Kč na nějaký charitativní projekt. Návštěva nepotěší ale jen charity, ke kterým částka doputuje, ale zaručujeme, že rozzáří den i vám! Nabízí výběrovou kávu a naprosto perfektní brunche – na instagramu mají nádherné fotky!

My Raw Cafe

Patříte mezi vegany nebo zkrátka rádi vyzkoušíte nějaké to zdravé mlsání? Pak byste rozhodně měli znát kavárnu My Raw Cafe, kterou najdete schovanou v pasáži v Dlouhé. Připravují pro vás skvělé zákusky, dorty i snídaně a výběrovou kávu. Nechybí ani obědové menu a večerní tapas! Více se o kavárně můžete dozvědět na jejich instagramu.

Dvorek Karlín

Nový karlínský poklad – Dvorek Karlín! Hlavní myšlenkou bistra je zkrátka to, abyste se v něm cítili jako doma. Nabízí nejrůznější brunche i obědy, které opravdu stojí za to. Pečlivě vybírají suroviny, ze kterých pak s láskou připravují vše, co je napadne! Mrkněte se na krásné fotky u nich na instagramu.

Bystro Café

Podnik jako je Bystro Cafe na Vyšehradě opravdu dlouho chyběl – krásná prostorná zahrádka, skvělé víno nebo točené pivo, ale i výběrová káva, něco dobrého k jídlu nebo zákusky. Rovněž nabízí několik variant piknikových košů! Nezapomeňte dát follow i jejich instagramu.


Předem vám za nás, i za všechny podniky, děkujeme za podporu – a to jakoukoliv.

One thought on “#pomahejskamvpraze – dobročinný projekt na podporu pražských gastro podniků

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s