O nás

#pomahejskamvpraze – dobročinný projekt na podporu pražských gastro podniků

#pomahejskamvpraze – dobročinný projekt na podporu pražských gastro podniků

ODKAZ NA SBÍRKU.

Možná si vzpomínáte, že jsme v březnu během první covidové vlny pořádaly čtyřtýdenní soutěž o dvanáct voucherů do dvanácti různých pražských podniků. Cílem bylo podniky podpořit nákupem poukazů překonat těžké chvíle.

Bohužel se situace nezlepšila – naopak se rapidně zhoršila. Řadě našich oblíbených kaváren, bister a restaurací hrozí, že budou muset úplně zavřít, a to samozřejmě nechceme dopustit. Je i na nás, abychom je podpořili a pomohli jim nelehkou situaci překonat. Výdejní okénka, rozvozy nebo eshopy – co víc můžeme pro naše milované gastro podniky udělat?

Rozhodly jsme se uspořádat dobročinnou sbírku ve spolupráci s organizací Donio.

Do sbírky jsme zahrnuly pět podniků, které potřebují pomoc – Lights Coffee, My raw café, Bystro café, Národní 38 a Dvorek Karlín. V případě, že bude sbírka úspěšná a pomoc bude stále potřeba, máme v plánu ji opakovat a pomoci tak co nejvíce podnikům. Po ukončení sbírky všechny vybrané peníze rozdělíme rovným dílem mezi zúčastněné podniky. My samy si z peněz nic nenecháváme – peníze přes nás pouze protečou. Veškeré transakce můžete sledovat na našem transparentním účtu (odkaz najdete v popisku projektu).

Nejen dobrý pocit, ale taky nápoj zdarma!

Kavárna Národní 38 nám pro vás poskytla odměnu za vaší štědrost: každý, kdo přispěje, získá poukaz na jakýkoliv nápoj zdarma – ať už kávu, limonádu nebo třeba chai. Výše příspěvku je zcela na vás, poukaz získáte už při příspěvku padesáti korun. A to se vyplatí, no ne? Jen nám k platbě nezapomeňte uvést váš email, ať víme, kam poukaz po ukončení sbírky zaslat.


Národní 38

Nenápadný podnik schovaný ve vnitrobloku na Národní. Krásný interiér a moc příjemná zahrádka. Nabízí nejrůznější asijské speciality – ať už vietnamské bun bo nam bo, polévku pho nebo korejský bibimbap. Nechybí ani vyhlášené snídaně, brunche, výběrová káva (vyzkoušet tu můžete i vietnamskou kávu Ca Phe!), chai nebo domácí limonády. Sledujte jejich instagram!

Lights Coffee

Kavárnu Lights od nás už určitě dobře znáte. Kavárnu si založila Vierka s Davidem s naprosto originálním konceptem – z každé účtenky přispívají 10Kč na nějaký charitativní projekt. Návštěva nepotěší ale jen charity, ke kterým částka doputuje, ale zaručujeme, že rozzáří den i vám! Nabízí výběrovou kávu a naprosto perfektní brunche – na instagramu mají nádherné fotky!

My Raw Cafe

Patříte mezi vegany nebo zkrátka rádi vyzkoušíte nějaké to zdravé mlsání? Pak byste rozhodně měli znát kavárnu My Raw Cafe, kterou najdete schovanou v pasáži v Dlouhé. Připravují pro vás skvělé zákusky, dorty i snídaně a výběrovou kávu. Nechybí ani obědové menu a večerní tapas! Více se o kavárně můžete dozvědět na jejich instagramu.

Dvorek Karlín

Nový karlínský poklad – Dvorek Karlín! Hlavní myšlenkou bistra je zkrátka to, abyste se v něm cítili jako doma. Nabízí nejrůznější brunche i obědy, které opravdu stojí za to. Pečlivě vybírají suroviny, ze kterých pak s láskou připravují vše, co je napadne! Mrkněte se na krásné fotky u nich na instagramu.

Bystro Café

Podnik jako je Bystro Cafe na Vyšehradě opravdu dlouho chyběl – krásná prostorná zahrádka, skvělé víno nebo točené pivo, ale i výběrová káva, něco dobrého k jídlu nebo zákusky. Rovněž nabízí několik variant piknikových košů! Nezapomeňte dát follow i jejich instagramu.


Předem vám za nás, i za všechny podniky, děkujeme za podporu – a to jakoukoliv.

DUHA SUSHI: Nezapomenutelné BBQ grilování

DUHA SUSHI: Nezapomenutelné BBQ grilování

Patříte mezi milovníky asijské kuchyně? My také! Potom vás jistě zaujme bistro DuHa Sushi, které se v Praze nachází už na dvou místech – v Žitné ulici a na Dejvické. Rodinné bistro je vyhlášené zejména skvělým sushi těch nejrůznějších kombinací, které na jiných místech v Praze nenajdete – duha roll, tokyo roll, spicy tuna roll nebo smažené sushi rolky v tempuře, . Více se můžete dočíst i v recenzi na našem Instagramu. Kromě sushi mají v Duze i řadu jiných asijských pokrmů – od pad thai, přes bun bo nam bo či curry.

Chtěli byste ale vyzkoušet něco opravdu neobvyklého?

V DuHa sushi můžete vyzkoušet BBQ gril – jedná se o jedinečný zážitek, kdy si jídlo sami u stolu grilujete! Jak to funguje? Dostanete gril, zeleninu, mořské plody (sépie, krevety, mušle), tři druhy masa, brambory, dva druhy omáček a zdravé kimchi. Ochotná obsluha vám samozřejmě poradí, co a jak. No a gurmánský zážitek může začít!

Jedná se o perfektní a zcela autentický zážitek asijského streetfood. Suroviny jsou čerstvé, skvěle dochucené a navíc se u jídla nenudíte. My samotné jsme si grilování moc užily a můžeme ho jen doporučit! Zejména pokud taky rádi zkoušíte něco nového a neobvyklého. Navíc v DuHa sushi můžete získat slevu 10% s použitím našeho promokódu KAMVPRAZE (podmínky najdete zde). Cena na osobu je 600Kč a věřte nám, že rozhodně budete odcházet s plným žaludkem a nezapomenutelným zážitkem!

DuHa je moc příjemný rodinný podnik, kde se budete cítit jako doma. Dřevěný interiér, milá obsluha a skvělé jídlo.. Každý si tu přijde na své. Taky doporučujeme vyzkoušet jejich domácí limonády – zejména liči, kterou jsme zatím jinde v Praze ještě neviděly a je vážně skvělá!

Další novinkou v DuHa sushi je taky asijský hot pot, který se chystáme už brzy vyzkoušet. Co na to říkáte? Láká vás asijský street food a oběd či večeře se zážitkem? Dejte nám vědět v komentářích!

180180

La Cassa: Nové italské bistro v srdci Prahy

La Cassa: Nové italské bistro v srdci Prahy

“Jsme rodinný podnik, který chce lidem ukázat, že nás ta práce prostě baví.”

To jsou slova Davida – sympatického mladého majitele nově otevřeného bistra La Cassa v Truhlářské ulici na Praze 1. Podnik vznikl díky lásce ke gastronomii, a to zejména co se italské a středomořské kuchyně týče.

V La Casse se soustředí nejen na kvalitu jídla, která by v lepším podniku měla být samozřejmostí, ale zejména na celkový zážitek hosta. Budují si pravidelnou klientelu, která se do příjemného bistra ráda vrací – ať už na snídani, obědové menu, kávu nebo sklenku vína. Přístup v La Casse je velice přátelský, přesto profesionální. Ke všem pokrmům, surovinám či vínům vám obsluha vždy má co říct a dokáže dobře poradit, což je něco, co například my osobně velmi oceňujeme.

Základem italské kuchyně jsou zdravé a čerstvé suroviny – olivový olej, mořské plody, rajčata, voňavé bylinky, těstoviny, sýry a další. Samozřejmě nesmí chybět ani dobré víno – vinný lístek je v La Casse složený nejen z italských, ale i moravských vín. Nechybí ani osvěžující koktejly, domácí limonády a ledové čaje (TIP: doporučujeme vyzkoušet bílý čaj s broskví!). Samy jsme měly šanci se o kvalitě jídel přesvědčit – zúčastnily jsme se degustace k příležitosti otevření bistra, kde jsme vyzkoušely antipasti talíř, grilovanou chobotnici, grilovaný steak z tresky s čočkou a tymiánovou omáčkou a čokoládový fondant. Nechybělo ani prosecco a skvělé italské víno.

La Cassu jsme po povedené degustaci navštívily ještě jednou a opět jsme byly nadšené. Milý personál, příjemná atmosféra, výborné jídlo… Zkrátka na chvíli se opravdu cítíte, jako byste byli v rodinném bistru na jihu Itálie. Jak říká sám majitel…

“Rádi vstáváme s dobrou italskou kávou.
Milujeme domácí těstoviny a čerstvé ryby.
Západ slunce si užíváme se skleničkou Prosecca v ruce.

S tímto se my naprosto ztotožňujeme a zveme tak všechny do La Cassa Bistro, abychom jim mohli ukázat, co umíme.”

Tak co říkáte, přesvědčíte se sami? Pokud vás zajímá o La Casse víc, mrkněte ještě na recenzi na našem Instagramu nebo na jejich webové stránky.

Pokud jste La Cassu už navštívili, tak nám napište svůj názor do komentářů!

Aperitivo Pavilon – místo, kde se setkává design a gastronomie

Aperitivo Pavilon – místo, kde se setkává design a gastronomie

Aperitivo Pavilon je bistro / kavárna, nacházející se v industriálním Vinohradském pavilonu na Praze 2. Nevíme jak Vás, ale nás toto místo vždy zvenku fascinovalo a pokaždé, když jsme procházely kolem, tak jsme si říkaly, jak skvělé by to bylo místo pro nějaký dobrý podnik. I proto jsme tak rády, že jsme objevily Aperitivo Pavilon, který tento popis zcela splňuje. 

Bistro založili dva přátelé, kteří se již dlouho věnují gastronomii. I díky svým dlouhodobým zkušenostem z nejrůznějších koutů gastronomie se zde majitelé zaměřují jak na prvotřídní chuť nabízených jídel, tak na originalitu a především kvalitu používaných surovin a to nejen co se týče jídel, ale také místních netradičních koktejlů.

A co si zde můžete dát? Téměř cokoliv! Začít můžete výbornou snídaní – ať už slanou či sladkou. V nabídce naleznete jak ovesnou kaši, tak omeletu či avokádový toast. Když už mluvíme o snídani, Aperitivo je jedno z mála míst na Praze 2, které je jako stvořené na pracovní snídani. Je zde totiž klid, nebudete se s nikým překřikovat a posadit se můžete jak na venkovní terásce či vevnitř. Navíc Aperitivo Pavilon nabízí možnost business snídaní pro více osob, stačí se domluvit s personálem, zarezervovat prostory a můžete se těšit na výbornou  snídani ať už tradiční či bufetovou formou.

Po snídani následují obědy, které jsme vyzkoušely i my. V nabídce naleznete vždy čerstvou pastu či risotto a salát. Mrkněte na náš instagram, kde se dozvíte více o našem kulinářském požitku. 

Po obědě pro nás nesmí chybět sladká tečka a káva. Máte to také tak? Pokud ano, v Aperitivu vás nezklamou. Nabízejí zde totiž vyhlášené dorty z Cafe~Cafe a výběrovou kávu. I o těch se dozvíte v naší recenzi, prozradíme vám však i tady, že jak káva tak dorty byly opravdu výborné!

Do Aperitiva můžete zajít i na skleničku po práci či jinak náročnému dni. Díky barmanským zkušenostem jednoho z majitelů si zde na kvalitu koktejlů opravdu potrpí. Doporučujeme vyzkoušet předeším místní spritzy, nejen že je tu mají opravdu vyladěné, ale navíc nabízí spoustu netradičních ovocných kombinací, které si jinde prostě nedáte.

Aperitivo Pavilon je dle nás podnikem, který určitě stojí za návštěvu. Praha 2 je plná skvělých bister a kaváren a téměř denně přibývají další. I přesto, že i my máme své favority, kam se rády vracíme, bychom vám doporučily nebát se zkoušet nová místa. Aperitivo Pavilon je důkaz, že to za to opravdu stojí! 

GROM: Nová ryze italská gelaterie s tou nejlepší zmrzlinou v Praze

GROM: Nová ryze italská gelaterie s tou nejlepší zmrzlinou v Praze

Grom se zrodil už v roce 2003, kdy si dva přátele dostali jednoduchý nápad – založit malou zmrzlinárnu v italském městě Turín. Postupem času se malá gelaterie dostávala do povědomí čím dál tím více lidí, a tak ji dnes můžeme najít po celém světě. V Itálii najdete pobočky téměř ve všech větších městech, další najdete i v Londýně, Paříži, Lisabonu, New Yorku nebo třeba i v čínském městě Shanghai. No a hurá, od letošního léta taky v Praze na Václavském náměstí!

Jestli vás už nebaví chodit stále do těch stejných podniků pro prvotřídní zmrzlinu, pak je pro vás nový Grom jako stvořený. Nejlepším pražským zmrzlinárnám totiž opravdu silně konkuruje! Pro nás osobně to byla opravdu ta nejlepší zmrzlina, co jsme kdy měly. Vyzkoušely jsme čtyři příchutě – pistáciovou, čokoládu s lískovým oříškem, slaný karamel a krémovou stracciatellu. Těžko říct, která byla nejlepší, všechny čtyři předčily naše očekávání (a to jsme měly velmi vysoko posazenou laťku!).

Nejen, že zmrzlina z Gromu skvěle chutná a je vyhlášena doslova po celém světě, ale taky je opravdu poctivá, z kvalitních ingrediencí, bez přidaných konzervantů či barviv… Spoustu zajímavých informací o historii a výrobě gelata se dozvíte na jejich webových stránkách, kde mají opravdu spoustu zajímavých informací!

V gelaterii si můžete dát zmrzlinu do kelímku, kornoutu či vafle, velikost piccolo – dvě příchutě (115g), medio – tři příchutě (140g), grande – tři příchutě (170g) či maxi – čtyři příchutě (250g). Dále pak mají v nabídce Pan Gelato – gelato v briošce, populární affogato – kávu se zmrzlinou a frappé. Kromě toho si můžete jejich zmrzlinu koupit i v uzavřených kelímcích a vzít si jí domů!

Zkrátka pokud jste v Gromu ještě nebyli, protože jste to nestihli, jste věrní starým známým zmrzlinárnám nebo vás odrazují vyšší ceny, rozhodně to napravte. Tahle italská gelaterie totiž opravdu stojí za to!

Souhlasíte s námi? Jaký je váš názor? Piště nám v komentářích!

Yori – autentický Vietnam ve Štěpánské u Václaváku

Yori – autentický Vietnam ve Štěpánské u Václaváku

Asijských restaurací a bister je v Praze opravdu hodně. Najít ty dobré je však občas opravdu oříšek. Proto jsme rády, že jsme objevily další podnik, který za to opravdu stojí a můžeme ho doporučit i vám!

Jedná se o restauraci Yori nabízející především thajskou a vietnamskou kuchyni. Restaurace se v Praze nachází už na dvou místech – před 4 lety otevřeli na Masarykově nábřeží a nově najdete také pobočku ve Štěpánské.

Yori je rodinným podnikem, díky čemuž si můžete být jisti nejen kvalitními surovinami, ale také tím, že se vám dostane opravdu autentické asijské kuchyně. K autenticitě přispívá i interiér podniku, dekorovaný v tradičním vietnamském stylu. Najdete zde spoustu bambusových prvků anebo třeba slaměné lampy připomínající vietnamské klobouky “nón”, které nosí farmáři při práci na poli. A čemu jsme ani samy nechtěly uvěřit, všechny jsou dělané ručně přímo od tatínka majitele restaurace!

Prostory jsou sice velmi tradiční a útulné, ale i přesto rozsáhlé. Restaurace nabízí dvě vnitřní patra + venkovní zahrádku. Jedno z pater se dá navíc celé zarezervovat a využít k pořádání nejrůznějších oslav a večírků. Je zde navíc i možnost karaoke, takže skvělá zábava je zaručená! Mimo to Yori nabízí speciální narozeninový klub, díky kterému si můžete zarezervovat prostory a využít karaoke zcela zdarma a navíc získat i jídlo zdarma pro oslavence, pokud vás bude 8 a více!

A co bychom vám v Yori doporučovali vyzkoušet? Pokud @kamvpraze už nějakou dobu sledujete, pak vás určitě nepřekvapí, že jsme v Yori zatím vyzkoušely thajské Pad Thai a vietnamské Bun bo nam bo. Obě jídla nám moc chutnala! Není divu, že jsou v Yori best-seller! Jsme si však jisté, že i s jinými jídly nešlápnete vedle. Za zkoušku určitě stojí i místní domácí limonády.

Pokud hledáte solidní asijskou restauraci s příjemným prostředím a výborným jídlem, zajděte do Yori! Určitě nebudete litovat

Už jste Yori zkoušeli? A co jste si dali dobrého? Podělte se s námi v komentářích!

Pastvina – nová perla pražské Palmovky

Pastvina – nová perla pražské Palmovky

Další srpnový článek bude věnovaný novému, ale už velmi oblíbenému bistru na Palmovce – @pastvinabistro . Pastvina je bistro / kavárna, které se nachází v prostorách bývalé VisitInn kavárny, kterou jste možná dříve navštěvovali.

My samy jsme si bistro naprosto zamilovaly. Ihned při vstupu vás zaujme velmi útulný a příjemný interiér. Kavárnou se dá navíc projít na klidnou zahrádku ve vnitrobloku, která je opravdu nezvykle rozsáhlá. Sedět můžete jak pod stříškou, kde jsou k dispozici i zásuvky a dá se tam tak skvěle pracovat na čerstvém vzduchu, nebo se naopak můžete vyhřát na sluníčku. Vejdete se sem i s kočárkem, či vaším čtyřnohým kamarádem.

Co vás všechny ale asi bude zajímat nejvíce je to, co tedy v Pastvině vlastně nabízí. A to je právě to, čím si nás bistro tak získalo. Menu je zde skromnější, zaměřené především na snídaně, brunche a každodenní polední menu. Nicméně v tom je právě kouzlo tohoto bistra. Ať už ai vyberete jakékoliv jídlo či nápoj, nebudete litovat, všechna jídla jsou naprosto VÝBORNÁ a připravovaná z kvalitních surovin, které z většiny pochází ze dvou rodinných farem v Dolních Břežanech a Okrouhle u Prahy. 

Nabízené snídaně i polední menu jsou především z vajíček, masa či mléčných výrobků. I proto je kvalita surovin tak důležitá. V Pastvině opravdu dbají na dodržování vysokých chovných standardů a obecně podmínek zpracování surovin a musíme uznat, že nás až překvapilo jak moc je to znát. Nejen budete mít lepší pocit a svědomí z vaší konzumace, ale i vám bude mnohem více chutnat.

Polední nabídku jsme zde bohužel ještě nestihly vyzkoušet. Co však určitě můžeme doporučit jsou místní snídaně. Zaujaly nás především jablečné lívance s karamelem, vejce benedikt, krupicová kaše a vajíčková tortilla, jak se můžete dočíst v recenzích na našem instagramu. Ke správné snídani nesmí chybět ani šálek kávy a i tu v Pastvině mají výbornou! Pochází totiž z pražírny od Kafe Francin v Holešovicích. A pokud zrovna nemáte chuť na kávu, zkuste jejich domácí limonády (my milujeme tu marakujovou)! 

V neposlední řadě bychom rády zmínily místní obsluhu, která je také (zcela “nečekaně”) naprosto úžasná. V Pastvině nám vždy velmi ochotně poradili, jaké jídlo by nám nejvíce chutnalo dle našich stravovacích preferencí a i jídla upravili, když bylo třeba. 

Doufáme, že z tohoto článku dostatečně vyznělo, jak jsme z Pastviny nadšené, a že ji doporučujeme všemi deseti. Skvělé podniky se začínají objevovat i mimo centrum Prahy, za což jste určitě rádi i vy. Pokud tedy žijete, pracujete nebo studujete na Palmovce, určitě do Pastvina zajděte! A pokud ne, udělejte si výlet. Palmovka sice nepatří mezi nejhezčí místa v Praze, ale Pastvina mezi ty nejlepší podniky patří a za návštěvu určitě stojí.

PAPRIKA: KOUSEK IZRAELE V PRAZE.

PAPRIKA: KOUSEK IZRAELE V PRAZE.

“Máme svoje vlastní rodinné recepty z Izraele a koncept Papriky je o tom, aby se u nás všichni cítili jako doma. Jak zákazníci, tak i naši pracovníci.”

Alena Levi

To jsou slova Aleny, jedné ze čtyř majitelů oblíbeného bistra PAPRIKA, které pravděpodobně znáte z Rumunské, kde mají malou a útulnou pobočku. Před nedávnem otevřeli novou, větší restauraci na Andělu v Lidické ulici, kam může naráz zavítat okolo sedmdesáti zákazníků. Nevíme jak pro vás, ale pro nás to byla skvělá zpráva! V Rumunské bylo totiž opravdu často plno. Nové bistro jsme sice zatím nenavštívily, ale nechaly jsme si jejich vyhlášený hummus & falafel alespoň dovézt domů, abychom ho co nejdříve vyzkoušely.

Jak jste již pravděpodobně četli v recenzi na našem Instagramu, vyzkoušely jsme veganské kombo pro dva – hummus, falafely, domácí pita chléb, veganskou schwarmu, hranolky a několik druhů omáček. Co jste se ale v recenzi nedočetli, je jak vlastně celý koncept vznikl, kdo za ním stojí a jaký je příběh v pozadí.

“Paprika je více než podnik, je to rodina.”

Alena Levi

Manželé Alena a Gal společně s kamarádem Yadinem a šéfkuchařem Mahalem měli stejnou vizi – otevřít v Praze podnik s jídlem a atmosférou, jako v Izraeli. Vše začalo už v roce 2016 malým stánkem před obchodním domem Kotva, kde Gal prodával vyhlášený hummus, falafel a veganskou schwarmu. Zájem o izraelskou kuchyni v Praze rostl, a tak se přátelům podařilo otevřít první pobočku v Rumunské a letos dokonce i další, prostornější v Lidické na Andělu.

V Paprice si potrpí na kvalitě surovin, takže si většinu nechávají dovážet přímo z Izraele. Věří, že kvalitní suroviny jsou základním klíčem k dosažení té pravé autentické chuti izraelských pokrmů – bez správného koření a dobré tahini pasty by to zkrátka nebylo ono. Pravděpodobně právě proto je bistro tak oblíbeným místem, kam se řada z nás ráda vrací. My osobně máme Papriku opravdu moc rády, a to nejen díky skvělému jídlu, ale právě i díky milé a autentické atmosféře, která v bistru vždy panuje. Nehledě na to, že jejich hummus je podle nás opravdu ten nejlepší v Praze!

A jaké jsou vaše zkušenosti s bistrem? Taky vám místní jídlo tak chutná? Budeme rády, když se s námi v komentářích podělíte o vaše názory a zážitky!

Lasagneria: Nejlepší lasagne v Praze

Lasagneria: Nejlepší lasagne v Praze

Konečně tu máme první článek v nové sekci “Blog”, ve které bychom vás rády informovaly o novinkách v pražském gastru a také o místech, které jsme v uplynulém měsíci objevily, a jsme přesvědčené, že byste o nich určitě měli vědět více, než zvládneme pokrýt v naší recenzi na Instagramu. V této rubrice také vždy naleznete článek o podniku, na který jste si na našem Instagramu vyžádali recenzi “na přání”. 

A o jakém podniku bude dnešní článek? O skvělé italské restauraci, kterou jsme objevily minulý měsíc, Lasagnerii. Lasagnerie je italská restaurace / bistro, která je zcela unikátní svým konceptem. Jak už název napovídá, vyrábí zde lasagne. Ale nejen tak nějaké lasagne! Naleznete tu spoustu druhů od těch tradičních po zcela netradiční kombinace. 

Jak sám zakladatel restaurace Gabriel popisuje, Lasagnerie se snaží kombinovat dlouholetou tradici italských lasagní s novodobými trendy. V Lasagnerii si tedy své lasagne nalezne opravdu každý. Nabízí zde spoustu masových variant jako například klasické lasagne alla bolognese, pikantní lasagna Spicy, netradiční Carbolasagna či lasagne Amatriciana. Najdete zde ale i spoustu vegetariánských variant ať už sýrové lasagne Quattro formaggi, lasagne s tradičním bazalkovým pestem, lasagne Bufalina s výtečnou mozzarelou nebo i dokonce varianty veganských lasagní. 

Takto širokou nabídku lasagní v Praze jinde opravdu nenajdete. Většinou jsme byly rády, když se na jídelním lístku objevila alespoň vegetariánská verze klasických lasagní, avšak i to je velmi neobvyklé. Lasagnerie je však unikátní i kvalitou svých lasagní a přístupu k ekologii. Lasagne se zde nevyhazují, díky osvědčenému postupu podniku se prodá a sní vše, co se vyrobí. Zároveň však lasagne neskladují a nezamražují, můžete si tedy být jisti, že na vašem talíři bude vždy čerstvé jídlo. 

Mimo to v Lasagnerii nemají papírová menu – není proč, stačí zajít k pokladně a vybrat si lasagne z jejich vitríny. Ochotná obsluha vám navíc vždy poradí, jaké lasagne vám budou  nejvíce chutnat. Plasty v Lasagnerii také nenajdete a to ani v rámci jejich rozvozových služeb přes aplikaci Wolt. Tuto iniciativu opravdu ceníme a samy musíme říci, že i bez menu a dalších zbytečných papírů a plastů restaurace funguje báječně. 

Možná si někteří z vás říkáte, že ať už jsou místní lasagne sebelepší, nemůžou být tak dobré jako ty pravé domácí, nejlépe připraveny od italské babičky. S takovým názorem souhlasí i majitel podniku Gabriel, za nás jsme však v Lasagnerii zkusily nejlepší lasagne za celý život (a to jsme zkoušely i ty od italské “nonny” ).

Pokud by vás zajímalo více o tom, co jsme v Lasagnerii zkusily my, místní ceny, otevírací doba a podobně, mrkněte na recenzi na našem instagramu

Zaujal vás koncept Lasagnerie? Tak neváhejte a zajděte na skvělé lasagne ještě dneska!