TOP 10 pražských podniků, které musíte navštívit

Jaké jsou podle vás ty nejlepší pražské podniky, které rozhodně stojí za návštěvu? Na základě vašich doporučení jsme sestavily seznam TOP deseti podniků, které věříme, že by měl navštívit zkrátka každý! Tak o jaká místa se jedná? Čtěte dál a odškrtněte si je postupně ze svých #mustgo listů!

1.SmetanaQ
SmetanaQ zná asi každý – krásná světlá kavárna na Smetanovo nábřeží, kde mají výbornou kávu, vyhlášené brunche a prvotřídní lívance. Kavárna je skvělým místem jak na učení, práci, tak i na posezení nad kávou či obědem. Zkrátka každý si tu přijde na své, a proto se asi stala pražským číslo jedna!

2.Ema Espresso Bar
Ema je vyhlášena perfektní kávou – pokud chcete nejlepší kávu v Praze, tak návštěvou Emy rozhodně nic nezkazíte. Není divu, že na seznamu kaváren s nejlepší kávou obsadila první místo. Kavárna se nachází vedle Masarykova nádraží, takže vzhledem k centrální lokaci je to taky super místo, kam si zajít pro kávu s sebou – navíc kavárna je často plná, takže takeaway kafe bývá občas jedinou možností. Zajímá vás víc? Přečtěte si recenzi na našem Instagramu

3.Curry Tikka
Indickou restauraci Curry Tikka najdete v Praze na dvou místech – na Praze 9 v Horních Počernicích a na Praze 6 na Břevnově. Autentických indických restaurací s opravdu dobrým a kvalitním jídlem v Praze moc není, takže výlet na okraj Prahy za tímto kouskem Indie se rozhodně vyplatí! 

4.Etapa
Poměrně nová kavárna v Karlíně, která si rychle získala přízeň a brzy se dostala do povědomí všech milovníků dobré kávy, sladkého a obsadila přední příčky na #mustgo listech všech objevovatelů nových podniků. Kromě předností ve formě skvělé kávy a jídla, je kavárna originální i svým krásným interiérem, plným pokojových rostlin. Více se dočtete v recenzi na našem Instagramu.

5.Louvre
Krásná prvorepubliková kavárna s bohatou historií – to je Cafe Louvre na Národní Třídě. V Louvru si můžete dát kávu, skvělou horkou čokoládu nebo třeba prvotřídní svíčkovou či cenově výhodné polední menu. Louvre je jedinečný svým dobovým interiérem a profesionální obsluhou. Rovněž doporučujeme vyzkoušet jejich vyhlášené lívance! Více se dozvíte v recenzi na Instagramu.

6.Coffee Room
Coffee room je klasika – vyhlášená kavárna na Vinohradech, kde mají perfektní kafe a ten nejlepší banana bread v Praze! Kromě toho je kavárna vyhlášená i díky skvělému avokádovému chlebu. Více o jejich super brunchi se dočtete v recenzi na našem Instagramu!

7.Cafefin
Cafefin na Jiřáku už dnes znají asi všichni – kavárna se skvělou kávou, krásným interiérem a meníčkem plným asijských dobrot – od vietnamského bun bo nam bo, přes jarní závitky až po banh mi bagety. Kromě asijských specialit mají v nabídce skvělé brunche – avokádový toast, banana bread, lívance, ovesné kaše.. a další! My jsme v Cafefinu byly jednou vyzkoušet, jaké mají bun bo nam bo – tak si o naší návštěvě přečtěte víc v recenzi!

8.IF Cafe
IF Cafe se proslavilo svými nevšedními zákusky, které nejen, že skvěle vypadají, ale i skvěle chutnají. Díky rostoucí popularitě už v Praze najdete čtyři pobočky – v Belgické, na Tylově náměstí, ve Werichově vile a v Jungmance. Nejznámnějším dezertem, na který se sjíždí návštěvníci z celého česka je vyhlášený citrónek – už jste ho taky zkoušeli?

9.Modrý Zub
Modrý zub je asi nejlepší thajská restaurace v Praze – najdete ji ve Spálené na Národní, na Andělu a v Jindřišské. Ideální restaurace pro milovníky pálivého jídla, na kterém si v restauraci hodně zakládají. Doporučujeme vyzkoušet jejich Pad Thai, polévku Tom Yum nebo kari!

10.Wokin
Wokin je asi nejlepším místem v Praze, kam si zajít pro rychlé jídlo s sebou, a to hlavně pokud taky patříte mezi milovníky asijské kuchyně. Máte možnost si nudle sestavit podle vlastní chuti, zvolit si ingredience, maso nebo tofu a omáčku. My osobně doporučujeme vyzkoušet mírně pálivou arašídovou omáčku! Více v recenzi na našem Instagramu.

V Praze najdeme spoustu zajímavých, originálních a nevšedních podniků, které stojí za návštěvu. Jaký podnik je váš TOP? Napište nám do komentářů a přispějte tak s další várkou inspirace!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s