Nejlepší zmrzlina v Praze

Patříte také mezi milovníky zmrzlin? V Praze je spoustu skvělých zmrzlináren, kde si budete připadat přímo jako v italské gelaterii! Tak kam v Praze byste měli vyrazit na tu nejlepší zmrzku?

1.Creme de la Creme
Asi nejvyhlášenější pražská zmrzlinárna, která má v Praze už 3 pobočky! V Creme de la Creme můžete vyzkoušet pravou italskou zmrzlinu nejrůznějších příchutí! Mezi jejich bestsellery patří určitě slaný arašíd, vyzkoušet můžete i osvěžující ovocný sorbet či jednu z veganských příchutí (které zahrnují i oblíbený slaný arašíd)!

2.Angelato
Vyhlášená italská zmrzlinárna Angelato, v Praze dostupná na 3 místech. Vyzkoušet tu můžete klasickou vanilku či čokoládu, ale i unikátní příchutě jako například bazalkovou, mátovou nebo rýžovou či dokonce příchuť olivového oleje. My 100% doporučujeme kokosovou – přečtěte si více v recenzi na našem instagramovém profilu!

3.Parlor
Bistro Parlor v pražském Karlíně je známé pro své unikátní zmrzlinové sandwiche, které určitě stojí za zkoušku! Bistro je také proslulé pro výborné dorty, dokonce jedny z nejlepších v Praze!

4.Puro Gelato
Hravá zmrzlinárna Puro Gelato nabízí vysoce kvalitní domácí zmrzlinu již na 4 pobočkách v Praze. Vyzkoušet můžete spoustu příchutí – od klasických po sezónní limitky jako např. Chia-mango-kokosovou.

5.Amato
Gelaterie Amato, jak už název vypovídá, vyrábí kvalitní, domácí zmrzlinu s láskou a nadšením. Mimo klasickou zmrzlinu si zde můžete pochutnat i na zmrzlinových pohárech či kvalitní kávě.

6.Zmrzlinář
Zmrzlinář je klasická česká zmrzlinárna, vyrábějící zmrzlinu podle prvorepublikových receptur. Nabídka zmrzlin není tak široká a exotická jako u předešlých zmrzlináren, ale ty, co tu nabízí jsou opravdovým kulinářským zážitkem.

7.Zmrzlinárna Braník
Dobrá zpráva pro všechny z vás, který žijí na Praze 4 – nemusíte jezdit do centra, abyste si dali super zmrzku! Zmrzlinárna Braník nabízí kvalitní zmrzlinu z domácích, čerstvých surovin. V nabíce najdete klasiké příchutě i sezónní speciály.

8.Cacao
Cacao je vyhlášený podnik na Náměstí republiky na Praze 1. Vyzkoušet zde můžete výbornou zmrzlinu, dorty, ale i snídaně či polední nabídku. My všemi deseti doporučujeme dorty a zmrzlinu, polední nabídka nás bohužel už několikrát moc nezaujala.

9.Cukrář Skála
Výborná cukrárna ve Šporkovském paláci na Praze 1 a také v Dlouhé, nabízející širokou škálu domácích zákusků a dortíků. Vyzkoušet můžete i výbornou zmrzlinu či sorbet.

10.La Zmrzka
Rodinná zmrzlinárna v pražských Stodůlkách nabízející kvalitní domácí zmrzlinu. Druhy zmrzlin tu pravidelně obměňují – každý den si zde ale můžete vybrat až ze 4 druhů!

Souhlasíte s pořadím? A kterou z těchto zmrzlináren máte nejradši? Nebo radši zajdete úplně jinam? Napište nám do komentářů!