Nejlepší veganské podniky v Praze

Veganství je dnes už zcela běžný styl stravování, s čímž se také pojí zvyšující se počet veganských restaurací, bister a kaváren. Praha v tomto ohledu určitě nezůstává pozadu! Máte chuť vyrazit na nějaké lehčí, zelenější a často zdravější veganské jídlo? Přečtěte si seznam těch nejlepších míst!

1.Dhaba Beas
Dhaba Beas je velmi známá síť vegetariánsko-veganských restaurací, která má dnes už přes 12 poboček v Praze a jejím okolí! Jedná se o samoobslužné restaurace, nabízející převážně asijskou kuchyni. Sami si můžete vybrat co a v jakém množství si dáte na talíř a podle toho tak i cenu vašeho jídla.

2.Sandokan bistro
Velmi známé a oblíbené veganské bistro na Praze 10. Každý den zde můžete vyzkoušet jinou nabídku, která však bude vždy veganská, bezlepková a bez cukru, inspirovaná indickou kuchyní. Bistro je také známé pro své vysoce kvalitní čerstvé suroviny.

3.Moment Cafe
Každý pražský vegan pravděpodobně zná Moment cafe & bistro na Praze 2. Bistro je vyhlášené pro své výborné dorty, snídaňovou nabídku a bagely.

4.Loving Hut
Další velmi známá síť veganských restaurací – Loving Hut. Loving Hut najdete v Praze v současné době už na 7 místech. Vyzkoušet tu můžete jídla z jejich a la carte nabídky, ale zároveň si můžete sestavit svoje vlastní jídlo podle toho, na co máte zrovna chuť.

5.Forky’s
Forkys je velmi oblíbeným veganským bistrem na Staroměstské. Vyzkoušet tu můžete mnoho úprav oblíbených masových klasik jako je kebab nebo burger v jejich veganské podobě. Jídlo tu mají opravdu výborné, občas nejde ani poznat rozdíl! Přečtete si více v recenzi na našem instagramu!

6.Forrest bistro
Forrest bistro & cafe je dalším z veganských rájů na Praze 2. Bistro je známé především pro své výborné dorty, kávu a snídaňovou nabídku.

7.Bistro Střecha
Velmi zajímavý koncept spojení družstevního vlastnictví, sociálního podnikání a veganství – to je bistro Střecha na Žižkově. Vyzkoušet tu můžete skvělou kávu, něco sladkého či jídlo z denní nabídky.

8.Pastva
Skvělá restaurace na Smíchově, ideální pro rodinný veganský oběd. Vyzkoušet tu můžete opravdu všechno – od polévek po hlavní jídla i sladkou tečku na konec.

9.The Bowls
Koncept “bowls”, který nám doposud v Praze chyběl konečně přišel s The Bowls. Ať už milujete smoothie bowl, salad bowls, budha bowls nebo poke bowls, v tomto bistru si určitě vyberete! Vyhlášená je i jejich káva a dorty.

One thought on “Nejlepší veganské podniky v Praze

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s