Nejlepší pražské podniky na učení

Při zkouškovém i mimo něj – často hledáme místo, kam bychom se mohli zašít s knížkou, učebnicí nebo notebookem a v klidu si číst nebo pracovat. Některé kavárny jsou na to vhodnější než jiné a my pro vás máme seznam těch 10 nejlepších!

1.Cafedu
Naprostá jednička v kavárnách vhodných na studování či práci je rozhodně Cafedu – jak ostatně napovídá i název, zkratka Cafe + education! V kavárně je nutné udělat rezervaci předem, jinak si s největší pravděpodobností nesednete. V létě můžete dokonce využít i sezení venku.

2.The Miners
The Miners je poměrně nová kavárna na Vinohradech. Mají skvělou kávu a příjemné prostředí, které přímo vybízí k práci nebo studiu. Ve všední dny navíc otevírají už v 7 ráno, takže je to taky ideální místo pro ranní ptáčata!

3.Skautský institut
Nepříliš známá kavárna přímo u Orloje se skvělými cenami a krásným vnitroblokem & interiérem – to je Skautský institut! Doporučujeme všem studentům, kteří se pohybují v samém centru Prahy a hledají místo, kde si k učení kromě kávy mohou dát třeba i sklenku vína nebo točeného piva.

4.SmetanaQ
Krásná kavárna na Smetanovo nábřeží se skvělou kávou. Ve SmetanaQ je poměrně hodně míst k sezení, WIFI a dobré jídlo. Ceny jsou už trochu vyšší, ale prostředí je moc příjemné a lokalita je skvělá – hned na tramvajové zastávce!

5.AntHill
Vietnamská kavárna s příběhem na pražských Vinohradech. V téhle útulné kavárně najdete  spoustu zajímavých starožitností a vyzkoušet můžete různé vietnamské speciality – od jídla po kávu.

6.Tvoje máma
Tvoje máma je Vršovickým klenotem – skvělá kavárna s výbornými snídaněmi, sladkými zákusky, kvalitní kávou a moc milým personálem. Ideální místo nejen na učení, ale i jen tak. Navíc mají skvělé ceny! Více si přečtěte v recenzi na našem instagramu.

7.Typika
Stylová kavárna v Nuslích, kde dlouhou dobu podobné místo vážně chybělo. V Typice si můžete dát skvělou kávu a krásný klidný interiér je perfektním místem na studování či práci.

8.Slow café
Další z výborných Vinohradských kaváren – SLOW cafe. Nabízí kvalitní kávu a široký výběr vegetariánských pokrmů. Kavárna je vhodná také na snídani či brunch. Wifi připojení a milá obsluha je zde samozřejmostí.

9.Místo
Kavárna se skvělou kávou v pražských Dejvicích. Krásný interiér, milá obsluha. Kromě toho mají také nabídku originálních snídaní a obědů.

10.Národní technická knihovna
Národní Technická Knihovna na Praze 6 je na učení klasika – denně do ní přichází spousta studentů. Klidné místo, kde si můžete v místní kavárně dát i kávu a něco dobrého.