Restaurace s nejlepším výhledem v Praze

Také se už těšíte, až si zajdete do nějaké skvělé pražské restaurace na něco dobrého? My tedy určitě! A co takhle výborné jídlo ještě doplnit nádherným výhledem na stověžatou Prahu? Určitě s námi budete souhlasit, když řekneme, že takový výhled celý zážitek ještě umocní!

1.Kuchyň
“Pro všechny Pražany, kterým chyběl důvod vydat se na hrad, pro znavené výletníky,…” – restaurace Kuchyň na Pražském hradě je zkrátka pro všechny! V Kuchyni se specializují na poctivou českou kuchyni šéfkuchaře Marka Janoucha. Najdete tu spoustu masových jídel – vegetariánům a veganům doporučujeme vyzkoušet jiné z restaurací Ambiente. K české kuchyni patří nepochybně i dobré pivo – a právě na to do Kuchyně chodíme nejradši a to především v létě, kdy si ho můžete vychutnat na jejich skvělé terase s výhledem na celou Prahu!

2.Oblaca
Restaurace Oblaca, nacházející se v 66 metrech nad zemí v rámci moderní Žižkovské věže je další perla pražské gastronomie. Kromě nádherného výhledu si zde můžete vychutnat výborná jídla šéfkuchaře Tomáše Lachmana, díky kterému restaurace obdržela už 3 zlaté lvy prestižního českého hodnocení TopLife Czech. Nabídka restaurace je vhodná jak pro vegetariány tak milovníky masa. Kombinace jsou nevšední a určitě potěší vaše chuťové pohárky!

3.Marina
Restaurace Marina se nachází přímo vedle krásné budovy historického Rudolfína na zastávce metra A, Staroměstská. Nabízí dechberoucí výhled na Pražský hrad a Vltavu a ještě lepší jídlo! Zajít sem doporučujeme především všem milovníkům italské kuchyně – tu zde opravdu umí!

4.U Prince
Restaurace U Prince se nachází přímo na Staroměstském náměstí. Místní terasa je naprosto úžasným místem na letní drink či večeři, při které si můžete užít výhled na Pražský orloj a Týnský chrám. Jen pozor! Především v letních měsících doporučujeme udělat rezervaci a to dostatečně dopředu – je zde totiž téměř vždy plno. I na tuto restauraci naleznete recenzi na našem instagramu – mrkněte na ní zde!

5.U Zlaté studně
“Není to jen o výhledu, ale především o kulinářských specialitách týmu šéfkuchaře Pavla Sapíka” – skvělý popis vedení restaurace, který podnik zcela jistě vystihuje. Tuto restauraci naleznete na Malé Straně. Kromě naprosto dechberoucího interiéru můžete využít i rozsáhlé terasy. Restaurace je také ideálním místem pro uspořádání svateb, firemních večírků či větších (i menších) rodinných oslav.

6.Aureole
Aureole na Pankráci nabízí výbornou gastronomii, netradiční drinky a skvělou atmosféru 109 metrů nad zemí! Vždy zde najdete jak obědové menu, tak a la carte, skládající se z velmi netradičních chodů plných skvělých chutí! V současné době navíc nabízí i rozvozové menu za velmi přijatelné ceny!

7.T-Anker
Restaurace a sluneční terasa T-Anker se nachází na střeše obchodního domu Kotva, přímo na Náměstí Republiky. Zajít sem můžete na velmi přijatelnou obědovou nabídku, a la carte menu nebo osvěžující letní koktejl či půllitr vychlazeného piva. Kromě české klasiky tu navíc najdete spoustu mezinárodních speciálů!

8.Zlatá Praha
Restaurace Zlatá Praha se nachází v devátém patře hotelu Golden Prague Hotel a kromě skvělého výhledu nabízí hlavně výtečnou gastronomii. Nabídnout si můžete jak z českých tradičních pokrmů, tak z mezinárodních specialit. Za zmínku stojí určitě místní terasa, která je skvělá především k pořádání svateb či větších oslav.

9.Cloud9
“Vychutnejte si nebe v zemi” – zajděte do baru Cloud9, který se nachází v komplexu hotelu Hilton na Pankráci! Prosklený bar je koncipovaný ve stylu chic urban a má kapacitu až 250 osob! Výhled na Prahu si můžete užít u skleničky výborného drinku a to nejen z vnitřního interiéru, ale také z venkovní terasy.

10.Kampa Park
Posledním podnikem, který se na našem listu nejlepších pražských restaurací s tím nejlepším výhledem umístil je restaurace Kampa Park. Kampa Park se nachází přímo u Karlova Mostu a nabízí nádherný výhled na Vltavu. Doporučujeme sem zajít především v létě, atmosféra je opravdu kouzelná! A místní gastronomie? Jednoduše bezkonkurenční!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s