Nejlepší lívance v Praze

Patříte mezi milovníky sladkých snídaní? A co teprv lívanců? My tedy rozhodně ano a asi neznáme nikoho, kdo si rád nepochutná na nadýchaných lívancích. I proto jsme pro vás, samozřejmě s vaší pomocí, sestavily list těch nejlepších lívanců v Praze. A kde si je můžete dát? Čtěte dál!

1.Waf Waf
Na prvním místě se na plné čáře umístily lívance z bistra Waf-Waf, které v současné době naleznete nejen na Letné, ale už i v OC Palladium a na Praze 2, konkrétně na “Ipáku”. Bistro se proslavilo především pro své wafle, které si můžete sestavit sami, dle svých preferencí. Nabízejí je navíc jak ve sladké tak ve slané variantě! Nabízejí zde navíc i vyhlášené lívance, palačinky a milkshaky, které jsou sice opravdovou energetickou bombou, ale pokud máte rádi sladké, tak vám jednou za čas určitě neuškodí.

2.Cafe Louvre
Lívance s malinovým rozvarem a zakysanou smetanou jsou v Café Louvre naprostým #must . Pokud však nejste na sladké, zkusit můžete i slanou variantu s uzeným lososem. Obecně je Café Louvre naprosto skvělou restaurací s velmi přátelskými cenami (vzhledem ke své lokaci hned vedle Národního divadla). Zajít sem můžete i na oběd, polední menu, výbornou horkou čokoládu a vyhlášené dorty či na večeři. V létě doporučujeme místní zahrádku ve vnitrobloku, která je velmi příjemná.

3.Cafe Malina
Pokud hledáte širokou nabídku lívanců, které si navíc můžete dát po celý den, určitě vyražte do vršovické kavárny – Café Malina. Vyzkoušet tu můžete nejrůznější druhy lívanců a palačinek – od ricottových, přes jablečné až k bezlepkovým. Naleznete tu i spoustu domácích dortíků (také bezlepkových!) i slaných pokrmů. Doporučovali jste nám i místní kávu. Návštěvu si ale můžete naplánovat i na večer a vyzkoušet místní skvělé drinky či skleničku dobrého prosecca.

4.Mezi Srnky
Kavárna Mezi Srnky je další ze skvělých vinohradských kaváren. Nabízí tu skvělé snídaně od slaných omelet k výborným sladkým i slaným lívancům. Opět si zde můžete dát i kousek dobrého dortu a výběrovou kávu. Navíc si zde můžete být jisti vysokou kvalitou potravin, které zde odebírají od lokálních pěstitelů a chovatelů.

5.Den Noc
Lívancový ráj – tak bychom nazvaly bistro Den Noc, které se nachází přímo v centru Prahy, hned vedle OC Palladium. Nabízí zde až 20 druhů lívanců, slané i sladké a myslí zde i na celiaky a lidi s laktózovou intolerancí. Bistro má otevřeno jen do 15:00, ale po celou dobu si zde můžete objednat všechny lívance z nabídky. Kratší otevírací doba navíc nikomu nevadí, po 3. odpoledne většinou lívance stejně nejíme, nebo ano?

6.Cafe Záhorský
Pokud bydlíte na Praze 6, pak už jste určitě slyšeli o kavárně Café Záhorský. Tato kavárna je vyhlášená pro své snídaně – ať už to jsou tyto domácí lívance s tvarohem a ovocem, nebo vejce Benedikt či snídaňový burger McZáhorák. Zajít sem můžete i na oběd, kávu ale i víno a pivo.

7.SmetanaQ
Kdo ještě neslyšel o vyhlášené studentské kavárně SmetanaQ na Smetanově nábřeží? Asi vás moc nebude, stejně ale určitě neuškodí připomenout si místní snídaně. Nejoblíbenější jsou určitě místní wafle, avotoast, banánový chlebík a právě lívance. Kavseárna je ideální jak na posezení s přáteli tak i na studium či práci – najdete tu totiž “quiet room”, který je na tyto účely jako stvořený.

8..Marthy’s Kitchen
Bistro Marthy’s Kitchen najdete v Praze už na dvou místech a to u “Míráku” a u “Mánesa”. Kavárna nabízí skvělé snídaně a brunche ve stylu francouzské kuchyně. Najdete tu tedy spoustu croissantů, omelet, ale právě i nadýchané lívance. Kavárna je ideální na večerní posezení u skleničky vína, třeba i s pravým francouzským quichem.

9.Místo
Kromě kavárny Café Záhorských naleznete v Dejvicích skvělé lívance i v Double-shot kavárně Místo. Lívance jsou zde domácí, servírované s jahodovou či malinovou marmeládou. Pro milovníky slaných snídaní zde naleznete i vajíčka na nejrůznější způsob či oblíbenou humus bowl. A jelikož se jedná o kavárnu Double shotu, o kvalitě a chuti kávy asi ani nemusíme mluvit – je zkrátka výborná!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s