La Cassa: Nové italské bistro v srdci Prahy

“Jsme rodinný podnik, který chce lidem ukázat, že nás ta práce prostě baví.”

To jsou slova Davida – sympatického mladého majitele nově otevřeného bistra La Cassa v Truhlářské ulici na Praze 1. Podnik vznikl díky lásce ke gastronomii, a to zejména co se italské a středomořské kuchyně týče.

V La Casse se soustředí nejen na kvalitu jídla, která by v lepším podniku měla být samozřejmostí, ale zejména na celkový zážitek hosta. Budují si pravidelnou klientelu, která se do příjemného bistra ráda vrací – ať už na snídani, obědové menu, kávu nebo sklenku vína. Přístup v La Casse je velice přátelský, přesto profesionální. Ke všem pokrmům, surovinám či vínům vám obsluha vždy má co říct a dokáže dobře poradit, což je něco, co například my osobně velmi oceňujeme.

Základem italské kuchyně jsou zdravé a čerstvé suroviny – olivový olej, mořské plody, rajčata, voňavé bylinky, těstoviny, sýry a další. Samozřejmě nesmí chybět ani dobré víno – vinný lístek je v La Casse složený nejen z italských, ale i moravských vín. Nechybí ani osvěžující koktejly, domácí limonády a ledové čaje (TIP: doporučujeme vyzkoušet bílý čaj s broskví!). Samy jsme měly šanci se o kvalitě jídel přesvědčit – zúčastnily jsme se degustace k příležitosti otevření bistra, kde jsme vyzkoušely antipasti talíř, grilovanou chobotnici, grilovaný steak z tresky s čočkou a tymiánovou omáčkou a čokoládový fondant. Nechybělo ani prosecco a skvělé italské víno.

La Cassu jsme po povedené degustaci navštívily ještě jednou a opět jsme byly nadšené. Milý personál, příjemná atmosféra, výborné jídlo… Zkrátka na chvíli se opravdu cítíte, jako byste byli v rodinném bistru na jihu Itálie. Jak říká sám majitel…

“Rádi vstáváme s dobrou italskou kávou.
Milujeme domácí těstoviny a čerstvé ryby.
Západ slunce si užíváme se skleničkou Prosecca v ruce.

S tímto se my naprosto ztotožňujeme a zveme tak všechny do La Cassa Bistro, abychom jim mohli ukázat, co umíme.”

Tak co říkáte, přesvědčíte se sami? Pokud vás zajímá o La Casse víc, mrkněte ještě na recenzi na našem Instagramu nebo na jejich webové stránky.

Pokud jste La Cassu už navštívili, tak nám napište svůj názor do komentářů!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s