Yori – autentický Vietnam ve Štěpánské u Václaváku

Asijských restaurací a bister je v Praze opravdu hodně. Najít ty dobré je však občas opravdu oříšek. Proto jsme rády, že jsme objevily další podnik, který za to opravdu stojí a můžeme ho doporučit i vám!

Jedná se o restauraci Yori nabízející především thajskou a vietnamskou kuchyni. Restaurace se v Praze nachází už na dvou místech – před 4 lety otevřeli na Masarykově nábřeží a nově najdete také pobočku ve Štěpánské.

Yori je rodinným podnikem, díky čemuž si můžete být jisti nejen kvalitními surovinami, ale také tím, že se vám dostane opravdu autentické asijské kuchyně. K autenticitě přispívá i interiér podniku, dekorovaný v tradičním vietnamském stylu. Najdete zde spoustu bambusových prvků anebo třeba slaměné lampy připomínající vietnamské klobouky “nón”, které nosí farmáři při práci na poli. A čemu jsme ani samy nechtěly uvěřit, všechny jsou dělané ručně přímo od tatínka majitele restaurace!

Prostory jsou sice velmi tradiční a útulné, ale i přesto rozsáhlé. Restaurace nabízí dvě vnitřní patra + venkovní zahrádku. Jedno z pater se dá navíc celé zarezervovat a využít k pořádání nejrůznějších oslav a večírků. Je zde navíc i možnost karaoke, takže skvělá zábava je zaručená! Mimo to Yori nabízí speciální narozeninový klub, díky kterému si můžete zarezervovat prostory a využít karaoke zcela zdarma a navíc získat i jídlo zdarma pro oslavence, pokud vás bude 8 a více!

A co bychom vám v Yori doporučovali vyzkoušet? Pokud @kamvpraze už nějakou dobu sledujete, pak vás určitě nepřekvapí, že jsme v Yori zatím vyzkoušely thajské Pad Thai a vietnamské Bun bo nam bo. Obě jídla nám moc chutnala! Není divu, že jsou v Yori best-seller! Jsme si však jisté, že i s jinými jídly nešlápnete vedle. Za zkoušku určitě stojí i místní domácí limonády.

Pokud hledáte solidní asijskou restauraci s příjemným prostředím a výborným jídlem, zajděte do Yori! Určitě nebudete litovat

Už jste Yori zkoušeli? A co jste si dali dobrého? Podělte se s námi v komentářích!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s