Pastvina – nová perla pražské Palmovky

Další srpnový článek bude věnovaný novému, ale už velmi oblíbenému bistru na Palmovce – @pastvinabistro . Pastvina je bistro / kavárna, které se nachází v prostorách bývalé VisitInn kavárny, kterou jste možná dříve navštěvovali.

My samy jsme si bistro naprosto zamilovaly. Ihned při vstupu vás zaujme velmi útulný a příjemný interiér. Kavárnou se dá navíc projít na klidnou zahrádku ve vnitrobloku, která je opravdu nezvykle rozsáhlá. Sedět můžete jak pod stříškou, kde jsou k dispozici i zásuvky a dá se tam tak skvěle pracovat na čerstvém vzduchu, nebo se naopak můžete vyhřát na sluníčku. Vejdete se sem i s kočárkem, či vaším čtyřnohým kamarádem.

Co vás všechny ale asi bude zajímat nejvíce je to, co tedy v Pastvině vlastně nabízí. A to je právě to, čím si nás bistro tak získalo. Menu je zde skromnější, zaměřené především na snídaně, brunche a každodenní polední menu. Nicméně v tom je právě kouzlo tohoto bistra. Ať už ai vyberete jakékoliv jídlo či nápoj, nebudete litovat, všechna jídla jsou naprosto VÝBORNÁ a připravovaná z kvalitních surovin, které z většiny pochází ze dvou rodinných farem v Dolních Břežanech a Okrouhle u Prahy. 

Nabízené snídaně i polední menu jsou především z vajíček, masa či mléčných výrobků. I proto je kvalita surovin tak důležitá. V Pastvině opravdu dbají na dodržování vysokých chovných standardů a obecně podmínek zpracování surovin a musíme uznat, že nás až překvapilo jak moc je to znát. Nejen budete mít lepší pocit a svědomí z vaší konzumace, ale i vám bude mnohem více chutnat.

Polední nabídku jsme zde bohužel ještě nestihly vyzkoušet. Co však určitě můžeme doporučit jsou místní snídaně. Zaujaly nás především jablečné lívance s karamelem, vejce benedikt, krupicová kaše a vajíčková tortilla, jak se můžete dočíst v recenzích na našem instagramu. Ke správné snídani nesmí chybět ani šálek kávy a i tu v Pastvině mají výbornou! Pochází totiž z pražírny od Kafe Francin v Holešovicích. A pokud zrovna nemáte chuť na kávu, zkuste jejich domácí limonády (my milujeme tu marakujovou)! 

V neposlední řadě bychom rády zmínily místní obsluhu, která je také (zcela “nečekaně”) naprosto úžasná. V Pastvině nám vždy velmi ochotně poradili, jaké jídlo by nám nejvíce chutnalo dle našich stravovacích preferencí a i jídla upravili, když bylo třeba. 

Doufáme, že z tohoto článku dostatečně vyznělo, jak jsme z Pastviny nadšené, a že ji doporučujeme všemi deseti. Skvělé podniky se začínají objevovat i mimo centrum Prahy, za což jste určitě rádi i vy. Pokud tedy žijete, pracujete nebo studujete na Palmovce, určitě do Pastvina zajděte! A pokud ne, udělejte si výlet. Palmovka sice nepatří mezi nejhezčí místa v Praze, ale Pastvina mezi ty nejlepší podniky patří a za návštěvu určitě stojí.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s