PAPRIKA: KOUSEK IZRAELE V PRAZE.

“Máme svoje vlastní rodinné recepty z Izraele a koncept Papriky je o tom, aby se u nás všichni cítili jako doma. Jak zákazníci, tak i naši pracovníci.”

Alena Levi

To jsou slova Aleny, jedné ze čtyř majitelů oblíbeného bistra PAPRIKA, které pravděpodobně znáte z Rumunské, kde mají malou a útulnou pobočku. Před nedávnem otevřeli novou, větší restauraci na Andělu v Lidické ulici, kam může naráz zavítat okolo sedmdesáti zákazníků. Nevíme jak pro vás, ale pro nás to byla skvělá zpráva! V Rumunské bylo totiž opravdu často plno. Nové bistro jsme sice zatím nenavštívily, ale nechaly jsme si jejich vyhlášený hummus & falafel alespoň dovézt domů, abychom ho co nejdříve vyzkoušely.

Jak jste již pravděpodobně četli v recenzi na našem Instagramu, vyzkoušely jsme veganské kombo pro dva – hummus, falafely, domácí pita chléb, veganskou schwarmu, hranolky a několik druhů omáček. Co jste se ale v recenzi nedočetli, je jak vlastně celý koncept vznikl, kdo za ním stojí a jaký je příběh v pozadí.

“Paprika je více než podnik, je to rodina.”

Alena Levi

Manželé Alena a Gal společně s kamarádem Yadinem a šéfkuchařem Mahalem měli stejnou vizi – otevřít v Praze podnik s jídlem a atmosférou, jako v Izraeli. Vše začalo už v roce 2016 malým stánkem před obchodním domem Kotva, kde Gal prodával vyhlášený hummus, falafel a veganskou schwarmu. Zájem o izraelskou kuchyni v Praze rostl, a tak se přátelům podařilo otevřít první pobočku v Rumunské a letos dokonce i další, prostornější v Lidické na Andělu.

V Paprice si potrpí na kvalitě surovin, takže si většinu nechávají dovážet přímo z Izraele. Věří, že kvalitní suroviny jsou základním klíčem k dosažení té pravé autentické chuti izraelských pokrmů – bez správného koření a dobré tahini pasty by to zkrátka nebylo ono. Pravděpodobně právě proto je bistro tak oblíbeným místem, kam se řada z nás ráda vrací. My osobně máme Papriku opravdu moc rády, a to nejen díky skvělému jídlu, ale právě i díky milé a autentické atmosféře, která v bistru vždy panuje. Nehledě na to, že jejich hummus je podle nás opravdu ten nejlepší v Praze!

A jaké jsou vaše zkušenosti s bistrem? Taky vám místní jídlo tak chutná? Budeme rády, když se s námi v komentářích podělíte o vaše názory a zážitky!

2 thoughts on “PAPRIKA: KOUSEK IZRAELE V PRAZE.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s