Lasagneria: Nejlepší lasagne v Praze

Konečně tu máme první článek v nové sekci “Blog”, ve které bychom vás rády informovaly o novinkách v pražském gastru a také o místech, které jsme v uplynulém měsíci objevily, a jsme přesvědčené, že byste o nich určitě měli vědět více, než zvládneme pokrýt v naší recenzi na Instagramu. V této rubrice také vždy naleznete článek o podniku, na který jste si na našem Instagramu vyžádali recenzi “na přání”. 

A o jakém podniku bude dnešní článek? O skvělé italské restauraci, kterou jsme objevily minulý měsíc, Lasagnerii. Lasagnerie je italská restaurace / bistro, která je zcela unikátní svým konceptem. Jak už název napovídá, vyrábí zde lasagne. Ale nejen tak nějaké lasagne! Naleznete tu spoustu druhů od těch tradičních po zcela netradiční kombinace. 

Jak sám zakladatel restaurace Gabriel popisuje, Lasagnerie se snaží kombinovat dlouholetou tradici italských lasagní s novodobými trendy. V Lasagnerii si tedy své lasagne nalezne opravdu každý. Nabízí zde spoustu masových variant jako například klasické lasagne alla bolognese, pikantní lasagna Spicy, netradiční Carbolasagna či lasagne Amatriciana. Najdete zde ale i spoustu vegetariánských variant ať už sýrové lasagne Quattro formaggi, lasagne s tradičním bazalkovým pestem, lasagne Bufalina s výtečnou mozzarelou nebo i dokonce varianty veganských lasagní. 

Takto širokou nabídku lasagní v Praze jinde opravdu nenajdete. Většinou jsme byly rády, když se na jídelním lístku objevila alespoň vegetariánská verze klasických lasagní, avšak i to je velmi neobvyklé. Lasagnerie je však unikátní i kvalitou svých lasagní a přístupu k ekologii. Lasagne se zde nevyhazují, díky osvědčenému postupu podniku se prodá a sní vše, co se vyrobí. Zároveň však lasagne neskladují a nezamražují, můžete si tedy být jisti, že na vašem talíři bude vždy čerstvé jídlo. 

Mimo to v Lasagnerii nemají papírová menu – není proč, stačí zajít k pokladně a vybrat si lasagne z jejich vitríny. Ochotná obsluha vám navíc vždy poradí, jaké lasagne vám budou  nejvíce chutnat. Plasty v Lasagnerii také nenajdete a to ani v rámci jejich rozvozových služeb přes aplikaci Wolt. Tuto iniciativu opravdu ceníme a samy musíme říci, že i bez menu a dalších zbytečných papírů a plastů restaurace funguje báječně. 

Možná si někteří z vás říkáte, že ať už jsou místní lasagne sebelepší, nemůžou být tak dobré jako ty pravé domácí, nejlépe připraveny od italské babičky. S takovým názorem souhlasí i majitel podniku Gabriel, za nás jsme však v Lasagnerii zkusily nejlepší lasagne za celý život (a to jsme zkoušely i ty od italské “nonny” ).

Pokud by vás zajímalo více o tom, co jsme v Lasagnerii zkusily my, místní ceny, otevírací doba a podobně, mrkněte na recenzi na našem instagramu

Zaujal vás koncept Lasagnerie? Tak neváhejte a zajděte na skvělé lasagne ještě dneska!

One thought on “Lasagneria: Nejlepší lasagne v Praze

  1. Really nice place with great food. Every time I stay in Prague I stop by. Also really nice service, miss Dorka’s smile brightened up my day.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s